Bernardić: Restart koalicija će sama osvojiti stabilnu većinu
HZJZ: Potpise birača ponajprije prikupljati na otvorenome
Restart: Vlada je prespavala predsjedanje EU-om
DIP: Podatke za izbore birači mogu promijeniti do 24. lipnja
Polovina umirovljenika prima prosječno 1.420 kuna mirovine
Bernardić: Izdaja je nacionalnih interesa da nafta odlazi u mađarske rafinerije

Sport

Glasnici istine, Pavo Tutenov i Goran Draksler, istrčali najtežiu slavonsku utrku – „Papučki cener“

vpz.hr, Glasnici istine VPŽ, Foto: Adrijana Štokić           28.11.2016.         987 pogleda

Članovi udruge „Glasnici istine“ Goran Draksler i Pavo Tutenov sudjelovali su na utrci „Papučki cener“ koja je najteža slavonska utrka na 10 km. Papučki cener startao je ispred zgrade Javne ustanove Park prirode Papuk Velika, a cilj je bio kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na planinskom vrhu zvan „Anđina baraka“ te se trči uz konstantan uspon.

Ovu brdsku utrku organiziralo je Planinarsko društvo “Mališćak” iz Velike, a u spomen na jedanaest poginulih hrvatskih branitelja, ubijenih u četničkoj zasjedi 2. prosinca 1991. godine. Njima u spomen poslije završene utrke Glasnici istine ispred Spomen obilježja na „Anđinoj baraci“ simboličnim paljenjem svijeća, odali su dužnu počast. Pobjednik ove utrke bio je Ivan Maletić iz Novske dok je Goran Draksler zauzeo 9., a Pavo Tutenov 19. mjesto. U konkurenciji je bilo 70 natjecatelja koji su završili utrku.