Banner
Državni inspektorat opozvao Barebells pločicu - soft protein bar Coco Choco
Sabor u srijedu o SLAPP tužbama
Benčić: Rekla sam stoko i odnosilo se na HDZ
Izmjene Zakona o visokom obrazovanju, profesori rade do 67. godine
Sindikati traže zaštitu plaća od inflacije, Ćorić pregovore najavio za jesen
Državni tajnik Rukavina: Hrvatska ima 3,6 milijuna birača
HŽ Infrastruktura: Nesreće na željezničkim prijelazima prepolovljene

  Županija

Fuisova i Aleja maturanata izlokane kao poljski putovi

        12.04.2006.
Fuisova i Aleja maturanata izlokane kao poljski putovi

 

VIROVITICA, 12. travnja – Nastavak gradnje virovitičke obilaznice aktualizirao je pitanje lokalnih i županijskih cesta kojima teški kamioni svakodnevno dovoze šljunak. Stanje na pojedinim dionicama u gradu i prigradskim naseljima je alarmantno, a na problem velikog oštećenja lokalne ceste u Špišić Bukovici upozorio je na današnjoj sjednici Gradskog poglavarstva dr Tvrtko Kovačević. «Lokalna cesta Gakovo – Špišić Bukovica totalno je propala jer njome dnevno protutnji i tristotinjak kamiona. Potrebna je hitna sanacija jer je otežano normalno prometovanje», upozorio je dr Kovačević izrazivši nadu kako će lokalnoj vlasti u sanaciji cesta pomoći i prijevozničke tvrtke koje, kako je naglasio, iz «tog posla izvlače velike profite».
Posebno teško stanje je i u dvije gradske ulice, u Aleju maturanata i u Ulici Franje Martina Fuisa. Dionica Fuisove ulice pokraj pružnog prijelaza gotovo je neprepoznatljiva, a izlokana, više izgleda kao poljski put nego kao gradska ulica. «Problem u te dvije ulice dodatno stvaraju vozači koji iz pravca Grubišno Polje putuju za Koprivnicu, Bjelovar, Zagreb, Varaždin i dalje. Unatoč postavljenom znaku zabrane prometovanja kamiona, želeći kratiti put i izbjeći središte grada, skreću s Državne ceste kod mjesta Antunovac i prolaze Fuisovom i Alejom maturanata», kaže ravnatelj Županijske uprave za ceste Željko Tomljanović naglasivši kako je zbog nepoštivanja propisa početkom ovog tjedna u suradnji s Policijskom upravom Virovitičko-podravskom pokrenuta represivna akcija kažnjavanja nesavjesnih vozača.
Tomljanović je naglasio kako ceste uništavaju i koncesionari koji eksploatiraju šljunak i pijesak iz lokalnih šljunčara, a čiji kamioni po svojim karakteristikama nosivost cesta i na taj način ubrzavaju propadanje brže nego što je ŽUC u stanju izvršiti obnovu. «Postojeća zakonska regulativa ne pruža dovoljno mogućnosti da se takvi vozači sankcioniraju. Naime, koncesionari su nam dužni prijaviti eksploataciju i za to platiti odštetu od 2, 5 kuna po prodanom kubičnom metru. Mnogi nam ne prijavljuju, a mi zbog zakonske nedorečenosti ne možemp ništa poduzeti», govori Tomljanović.




Još iz kategorije Županija