Banner
Pupovcu prijetili smrću na facebooku, SDSS sve prijavio policiji
Božinović o najavljenom prosvjedu Torcide: To je njihovo demokratsko pravo
SDP serijom susreta otvara dijalog s građanima o važnim društvenim temama
U zatvorskom sustavu lani boravilo gotovo 17 tisuća osoba lišenih slobode
Početkom prosinca kreće testno razdoblje razmjene i fiskalizacija eRačuna
Bačić: Država je pokazala da zna dobro reagirati u složenim situacijama
Splitski huligani tjerali su Srbina koji je dobio priznanje za obranu Vukovara

  SDP

Forum mladih održao performans povodom Dana borbe protiv korupcije

  sdp/vn           10.12.2025.
Forum mladih održao performans povodom Dana borbe protiv korupcije

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije Forum mladih SDP-a jučer je na Trgu bana Jelačića organizirao javni performans u kojem su građani imali priliku „čestitati“ premijeru Andreju Plenkoviću ono što je, po mnogima, postao njegov dan – dan borbe protiv korupcije koja razara hrvatske institucije i svakodnevni život građana.

Performansu su se pridružili i saborski zastupnici SDP-a Sanja Bježančević, Mate Vukušić i Ivana Ribarić Majanović, a građani su mogli ispisati svoje poruke, želje i dojmove premijeru. Odaziv je bio velik, a mnoge poruke koje su građani ostavili jasno pokazuju rastući revolt prema sustavu koji korupciju ne samo da tolerira - nego je često i proizvodi.

„Korupcija nije incident, niti iznimka, postala je obrazac vladanja Andreja Plenkovića. A hrvatski građani to vide i danas su to jasno poručili“, naglasili su SDP-ovci.

"Već godinama Forum mladih organizira javne performanse povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije kako bismo ukazali na sve dublju i opasniju ukorijenjenost korupcije u Hrvatskoj. Ove godine fokusirali smo se na rodonačelnika koruptivnog sustava čiji su inicijali AP, a puno ime Andrej Plenković. U posljednje vrijeme svjedočimo uhićenju glavnog državnog inspektora, skoro 30 uhićenih u aferi s Geodetskim fakultetom, slučaju povezanim s ministricom kulture... Jasno je da u Hrvatskoj korupcija nije anomalija, nego su to tvorničke postavke sustava koji je Andrej Plenković izgradio," rekao je Karlo Vedak, potpredsjednik Foruma mladih SDP-a, dodajući kako "radari" Andreja Plenkovića savršeno dobro rade – uvijek znaju savršeno detektirati tko su ljudi koji HDZ-u i njegovim satelitima mogu donijeti materijalnu korist.

„Povjerenje, integritet i transparentnost trebali bi biti temelj javnog djelovanja. Nažalost, u Hrvatskoj to nije slučaj. Podsjetit ću da je prije samo nekoliko dana uhićen glavni državni inspektor — može li dalje od toga? Beroš, Žalac, Tolušić... da ne nabrajam dalje. To hrvatski građani gledaju već devet godina i to je neprihvatljivo. SDP nikada neće odustati od borbe protiv korupcije," rekla je uoči performansa saborska zastupnica Sanja Bježančević.

„Kako će se protiv korupcije boriti čovjek koji se okružio ljudima kojima je to u krvi? Genetski kod HDZ-a prožet je korupcijom, a to se ponovno dokazalo i uhićenjem Andrije Mikulića. Ovo predblagdansko vrijeme je vrijeme za Andreja Plenkovića, neka građane ‘daruje’ svojim odlaskom, jer to je odavno trebao učiniti," izjavio je saborski zastupnik SDP-a Mate Vukušić.

Ovim performansom Forum mladih SDP-a i saborski zastupnici još su jednom upozorili na katastrofalne razmjere korupcije u Hrvatskoj te pozvali na istinsku političku odgovornost i borbu za transparentno, pravedno i odgovorno društvo.




Još iz kategorije SDP