Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  Gospodarstvo

Država prisvojila zemljište PG Lukača, Upravni sud pet godina slučaj drži u ladici

  gg           16.02.2007.
Država prisvojila zemljište PG Lukača, Upravni sud pet godina slučaj drži u ladici

VIROVITICA – Iako je stečajni postupak u Poljoprivrednom gospodarstvu Lukač, nakon šest godina, zaključen lani, Zajednica sindikata Virovitičko-podravske županije, kao pokretač, nikada nije dobio službenu obavijest o tome iako Zakon to nalaže – rekao je danas na konferenciji za novinare predsjednik Zajednice sindikata Damir Jakuš dometnuvši kako je podatak o završetku stečaj obavljen u Narodnim novinama.

U prostorijama Zajednice sindikata Virovitičko-podravske županije okupilo se danas dvadesetak bivših radnika koji na ime otpremnina potražuju 10,3 milijuna kuna plus zatezne kamate. Oni su mišljenja da taj novac mogu dobiti kada bi se prodalo 2500 hektara zemljište koje se katastarski vodi na Poljoprivredno gospodarstvo, a kojim sada raspolaže država, odnosno Općina Lukač. «Naše poduzeće, jedno od nekada najuzornijih i najuspješnijih poljoprivrednih tvrtki obrađivalo je ukupno 4500 hektara zemljišta. Spornih 2500 hektara kupili smo od seljaka za naš novac koji smo mogli podijeliti kroz plaću kao višak. No, mi smo željeli više i bolje raditi», rekao je Ivo Lovrić, arodant u PG Lukač koji potražuje 341.000 kuna.

Zemljište nije ušlo u stečajnu masu pa je Zajednica sindikata, sukladno Zakonu o poljoprivrednom zemljištu, povela spor na Upravnom sudu, ali slučaj, unatoč požurnicama, već pet godina leži u sudskim ladicama. «Od Upravnog suda nema nikakvog glasa, nitko ne odgovara na požurnice. U međuvremenu mnogi su se sporovi vodili pred tim sudom i završili pa se postavlja pitanje kakav je to sud kad nije u stanju poslati ni jedan jedini podnesak», kaže Jakuš.

Priznata novčana potraživanja traži ukupno 104 radnika ili članova njihovih obitelji jer su u međuvremenu mnogi umrli. Radnicima je isplaćeno tek 18,5 milijuna kuna.


Komentari

18.2.2007. 18:01
18.2.2007. 17:55
18.2.2007. 17:33
svjetska.gradjanska.zajednica@kc.t-com.hr
18.2.2007. 12:52
bb
18.2.2007. 11:58
17.2.2007. 12:23
svjetska.gradjanska.zajednica@kc.t-com.hr
16.2.2007. 22:56
bb
16.2.2007. 22:52


Još iz kategorije Gospodarstvo