Podravske pjesme uz pratnju tamburaša, kajkavska poezija i prozne priče s prisjećanjem na ratne dane obilježili su gostovanje Drage Vranješ Vargović u Zavičajnom društvu Virovitičana u Zagrebu. Uvijek vedra, višestruko nagrađivana pjesnikinja, čije su pjesme uglazbljene i izvođene na Festivalu Podravine i Podravlja u Pitomači, zaljubljenica u svoj Novigrad Podravski i podravski zavičaj, provela je svoj radni vijek kao nastavnica u Virovitici i ostavila dubok trag na učenike koje je pripremala za Lidrano, vodila u Split na Pričigin i upoznavala ih s hrvatskim jezikom.
Raskošno umjetničko djelovanje, uz pedagoški rad, svjedoči o snažnom umjetničkom duhu koji ne odustaje od svojih kriterija bez obzira na sredinu u kojoj se nalazio. „Nije bilo lako. Nakon cijelog radnog dana, kad bi djeca otišla na spavanje, sjedala sam za stol i pisala, ali danas sam uvjerena da me je to držalo i ne znam kako bih preživjela te teške godine da nije bilo stvaralaštva i umjetnosti,“ prisjetila se Draga Vranješ Vargović vremena kada je, uz nastavnički posao, pisala za časopise, objavljivala knjige i primala nagrade za svoj književni rad.
Na sastanak Virovitičana u Zagrebu Draga Vranješ Vargović donijela je nekoliko CD-a s pitomačkih festivala sa svojim pjesmama. Predstavljanje je stoga otvoreno pjesmom „Zlatni snovi“ kojom je prošle godine osvojila nagradu Drago Britvić na Festivalu Podravine i Podravlja za najbolji tekst, koju je na festivalu izvela Blanka Došen.
Nakon tamburaškog uvoda, u razgovoru s Mirkom Kovačevićem, Draga Vranješ Vargović predstavila je svoju prvu zbirku pjesama Megle, objavljenu 1984. godine, koju je ilustrirao Ivan Lacković Croata, a na predstavljanju u Kazalištu Virovitica pjesme je interpretirao Martin Sagner Dudek, također Novograđanin i veliki prijatelj autorice. Autoričina prijateljica Krystyna Simić Pawelek, iz poljskog veleposlanstva u Zagrebu, pročitala je nekoliko pjesama u prijevodu na poljski.
Nakon zbirke poezije „Megle“, slijedila je zbirka pripovijedaka „Kikica“ zbog koje su u Viroviticu došli dječji pisci Ljubivoje Rašumović i Minja Subota.
Devedesetih godina, nakon rata, objavljena je slikovnica „ Pužodrom“, koju je ilustrirao autoričin sin Karlo Vranješ. Priča iz zbirke koja opisuje rat iz perspektive djeteta uvrštena je u čitanku za osnovne škole.
Na kraju sastanka, Mirko Kovačević prognozirao je da ćemo uskoro vjerojatno ponovno imati priliku popričati s Dragom Vranješ Vargović i to u povodu njezine buduće zbirke poezije, koja će, uvjeren je, zacijelo uskoro izaći s obzirom na stvaralački entuzijazam autorice koja je nakon umirovljenja preselila iz Virovitice u Zagreb.
Virovitičani u Zagrebu sastaju se svaki treći četvrtak u mjesecu u prostorijama Mjesnog odbora Knez Mislav, Ulica Kneza Borbe 9, preko puta Sheratona.