Banner
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
MORH raspisao natječaj za prijam 50 kandidata za časnike i časnice HV-a
Reiner: Sada nije najbolje vrijeme za razgovor o izbornom zakonu u BiH
Vlada: Predloženo imenovanje Vice Oršulića za predsjednika Uprave HEP-a
Vlada dala suglasnost na sklapanje ugovora za baterijske elektromotorne vlakove
HZMO: Isplata mirovina za svibanj započet će u ponedjeljak
Institut za vode uvodi satelite u praćenje rijeka, jezera i mora

  Izbori 2007.

Bloger Đakić: Zašto je crna kronika najčitanija rubrika u novinama?

        25.10.2007.
Bloger Đakić: Zašto je crna kronika najčitanija rubrika u novinama?
Gotovo u isto vrijeme kada i Kirin, danas je svoj prvi blog "digao" i Josip Đakić. On piše: Kao i mnogo puta do sada, čitao sam prije nekoliko dana jedan od hrvatskih dnevnika. Pogled mi se zadržao na zloglasnoj Crnoj kronici, prema nekim istraživanjima najčitanijoj rubrici u hrvatskim novinama. Više od tog podatka šokirale su me novinske naslovnice. «Prijatelj pijanog vozača napao policajca», «Zadovoljavao se pred djecom», «Mobiteli i internet postali glavni alati zlostavljača djece». Je li se naše društvo promijenilo nagore ili se samo više priča o onome što je oduvijek bilo prisutno?

Kada je u društvu postalo «normalno» da neki od vodećih političara priznaju kako su probali drogu (i kako zbog toga ne osjećaju nikakvo kajanje)???? Ili kada neke od medijski najeksponiranijih ličnosti propagiraju življenje po poznatoj krilatici «sex, druggs & rock and roll» ukoliko se želi biti cool u društvu? Kao obiteljski čovjek i otac osjećam nelagodu pri pomisli o tome kakav će životni svjetonazor steći moja djeca.

Pedofilija, zlostavljanje žena i djece, omalovažavanje i vrijeđanje hrvatskih branitelja u društvu (prije samo 6 godina i od strane same države!) neke su od pojava koje me u isto vrijeme žaloste, ljute i zabrinjavaju. Osobno, smatram kako pedofili zaslužuju ne samo najoštriju osudu društva, već i najveću zatvorsku kaznu, te trajno obilježavanje stvaranjem jedinstvenog registra prijestupnika (čitaj zločinaca!) - sve kako bi se prijestupnika spriječilo da ponovi zločin.

Sve lukaviji prijestupnici i sve brutalniji zločini svakako zahtijevaju i adekvatan odgovor, kako pooštravanjem zakona, tako i uključivanjem cijelog društva u rješavanje nimalo bezazlenog problema. U pitanju, naime, nije samo sigurnost građana Hrvatske i mirna, zdrava budućnost njihove djece, već i vrijednosti koje su omogućile da hrvatski narod stoljećima zadrži svoju kulturu i identitet - obitelj, domoljublje i svehrvatska solidarnost.

Zakone je najlakše promijeniti, provođenje slova zakona trebalo bi biti tek nešto teže, no pravo pitanje odnosi se na nas same i glasi: jesmo li mi sami spremni prestati zatvarati oči na nepravde i probleme koji se događaju oko nas?

Da je riječ o doista teškoj zadaći, možda najbolje govori licemjerno ponašanje SDP-a dok napada HDZ zbog «nepravdi» koje nanosi hrvatskim građanima. Ako se vraćanje duga hrvatskim umirovljenicima, povratak digniteta hrvatskim braniteljima ili povećanje od strane SDP-a sramotno smanjenih porodiljskih naknada smatra nepravdom, onda kao hrvatski branitelj i ponosni državljanin ove zemlje priznajem da je HDZ kriv, kriv što se bori za očuvanje hrvatskih vrijednosti.


Komentari

drago
28.10.2007. 19:55
nick
28.10.2007. 14:58
gašo
27.10.2007. 12:47
27.10.2007. 0:45
spiro
26.10.2007. 22:12
savjest
26.10.2007. 21:53
kiro
26.10.2007. 21:09
26.10.2007. 21:05
26.10.2007. 20:17
spiro
26.10.2007. 19:20
26.10.2007. 19:18
26.10.2007. 19:16
jopa
26.10.2007. 13:52
26.10.2007. 12:45
ćiro
26.10.2007. 10:04


Još iz kategorije Izbori 2007.