VIROVITICA - Dva vola, 6500 porcija paprikaša, 1234 kobasica, 2000 pečenjaka i dvije tone lubenica i dinja, 1500 litara piva i 1000 litara soka posluženo je jučer u povodu Dana grada i blagdana Rokova za svečanim blagdanskim stolom ispred virovitičke Gimnazije Petra Preradovića. Virovitičani i njihovi gosti okupili su se točno u podne, a zajednički blagdanski objed završio je oko 16.30 sati. Ove godine gotovo sva mjesta su bila su natkrivena tako građane nije pržilo sunce kao ranijih Rokova, a nije bilo ni privilegiranih. Naime gradska uprava i političari nisu sjedili za posebnim stolom nego su, što više u naranđastim majicma s natpisom "Gradska uprava - uvijek vama na usluzi", služili goste - pekli nam kobasice i pečenjake, pazili da luk u paprikašu ne zagori, gulili krumpire, točili pivo... Nitko nije bio pošteđen pa ni gradonačelnik Ivica Kirin - slagao je stolce, donosio hranu i piće, odnosio tanjure, čistio mrvice sa stolova.
Blagdanski objed kojem gradska uprava časti građane dio je tradicionalne ponude za Rokovo, a svake godine organizatori, Turistička zajednica Grada Virovitice i Grad Virovitica ponude drugačiji meni. «Ovo je jedinstveno! Često posjećujemo slične skupove, ali još nismo doživjeli da možemo sjesti za zajednički stol i da nas služi gradonačelnik», izjavio nam je grada Antun Penezić zagrebački obrtnik, češljar, koji je u Viroviticu po prvi puta došao predstaviti majstorije od roževine, odnosno narukvice, ogrlice i ćešljeve izrađene od boškarinovih, kravljih ili jelenjih rogova.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |