Povodom obilježavanja Dana antifašističke borbe, članovi Udruge antifašističkih boraca i antifašista Virovitice, položili su vijenac na Gradskom groblju u Virovitici kraj spomen obilježja Narodno-oslobodilačkoj borbi, palim borcima i žrtvama ustaško-fašističkog terora.
Dan antifašističke borbe je državni blagdan u Republici Hrvatskoj koji se slavi 22. lipnja. Obilježava se u znak sjećanja na 22. lipnja 1941. kad je u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antihitlerovska postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.
Vesna Hercigonja predsjednica Udruge antifašističkih boraca i antifašista Virovitice, okupljene je pozdravila parolom Smrt fašizmu – sloboda antifašizmu, te naglasila je da se ovim polaganjem vijenca odaje počast i svima koji su poginuli za slobodu domovine Hrvatske, koja je temeljena na antifašističkoj borbi i da današnje Hrvatske ne bi bilo da nije bilo hrvatskih partizana i antifašista.