Do srijede, 7. svibnja dopuna i promjena podataka u registru birača
Petir građanima: Kupujte domaće i lokalno proizvedene poljoprivredne proizvode
Preventivni pregled usne šupljine – jedna minuta može spasiti život
Za projekte ujednačavanja komunalnog standarda stiglo više od pola milijuna eura
Odobreno 15 projekata na području Virovitičko-podravske županije
Virovitica spremna za proslavu Praznika rada
Odobreno 37.600,00 eura za izgradnju javne rasvjete prema Podgorju

  Aktualnosti

Akcija "Mir i dobro": Policija počinje nadzirati prodavaonice pirotehnike

  eg           13.12.2016.
Akcija "Mir i dobro": Policija počinje nadzirati prodavaonice pirotehnike

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) povodom početka operativne akcije "Mir i dobro", upozorava građane da se u predstojećem razdoblju koriste pirotehnikom u skladu s zakonom, kao i na opasnosti do kojih može doći pri uporabi pirotehnike te apeliralo da se ona što manje koristi.

Predstavnici MUP-a upozoravaju da se pirotehnička sredstva II i III razreda, koja u sebi sadrže znatnije količine eksplozivne tvari, smiju prodavati samo osobama starijim od 18 godina u razdoblju od 15. prosinca 2016. do 1. siječnja 2017., i to u specijaliziranim prodavaonicama. Uporaba pirotehnike I i II razreda od 27. prosinca do 1. siječnja također je dozvoljena samo osobama starijima od 18 godina, upozorila je Snježana Bagarić, voditeljica Inspekcije proizvodnje i prometa eksplozivnih tvari pri Upravi za inspekcijske poslove te je apelirala da se pirotehnička sredstva ne daju djeci i maloljetnicima zbog opasnosti ako se ne rabe u skladu sa zakonom.

Napomenula je da je prodaja takve pirotehnike moguća jedino u specijaliziranim prodavaonicama, pod nadzorom MUP-a, i prodavaonicama oružja i streljiva te dodala da su ta sredstva ispitana i postoji garancija za njihovu uporabu ako se pravilno koriste. Građani nikako ne bi smjeli kupovati pirotehniku na tzv. "crnom tržištu" jer ta sredstva nisu ispitana i provjerena.

Sve policijske uprave, u okviru operativne akcije Mir i dobro" provode nadzor svih prodavaonica pirotehničkih sredstava i trgovačkih centara, te tržnica i javnih mjesta gdje postoje naznake da bi se moglo prodavati pirotehniku na "crnom tržištu", istaknula je.

Osim dozvoljene pirotehnike, još uvijek se u blagdanskim danima koriste i improvizirane eksplozivne naprave, rekao je Marijan Nikolaus iz protueksplozijskog odjela MUP-a te naglasio je da odrasli, a pogotovo djeca stradavaju najčešće baš zbog korištenja takvih improviziranim eksplozivnih naprava kućne izrade.

 




Još iz kategorije Aktualnosti