Načelnici općina Zdenci i Čačinci Mato Barukčić i Mirko Mališ zapriječili su jutros vatrogasnim vozilima pristup vodovodnom ventilu, kako bi onemogućili zatvaranje vode za ta naselja jer su bez vode četvrti dan, a povremene redukcije traju gotovo dva tjedna.
Optužuju distributera vode Komunalno poduzeće Papuk da im uskraćuje vodu dok u ostalim dijelovima distribucijskoga sustava nema redukcija. Na blokadu ventila distributer je odgovorio zatvaranjem drugoga pa je bez vode, uz Čačince i Zdence, danas i dio Orahovice.
Do nedostatka vode, smatraju načelnici, dolazi zbog dotrajalosti vodoopskrbnog sustava koji radi s 40 posto gubitaka.
"Ostajemo ovdje pri ovom ventilu dok ne budemo ishodili ono što po zakonu i pripada stanovnike općine Zdenci i općine Čačinci da imaju ravnomjernu opskrbu vode kao i svi ostali u distributivnom sustavu Papuka Orahovica, a ne da u Zdencima stanovništvo nema pitku vodu, a u Orahovici normalno rade tri auto praonice" , istaknuo je načelnik Općine Zdenci Mato Barukčić.
Načelnik općine Čačinci Mirko Mališ rekao je da je stanovništvo Čačinaca bez vode deset dana te da vode nema ni u dječjem vrtiću niti u zdravstvenim ustanovama, zbog čega im je otežan rad.
Nestašicu vode u komunalnom poduzeću Papuk niječu i ne žele davati izjave.
U priču se uključio i virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić, koji je u popodnevnim satima distributeru naložio ravnomjernu raspodjelu vode na cijelom distributivnom području.
A fala bogu i snijega je bilo :) Koja sprdnja od poduzeća.
Naravno da se gradjani mogu obavijestiti,pa ima se i kompjutor i Radio Orahovica.
A Vama gosp. jakisa hvala na savjetu da idem na službene stranice općine Čačinci, i išao sam danas da vidim zašto se ne provodi županova naredba o ograničenju korištenja vode, jer smo vodu trebali dobiti jutros, 2.7., a vode nije bilo do oko 16 sati. A o tome na službenim stranicama općine Čačinci ni A. Dakle, ipak bi bolje bilo da mi netko dotrči na kućna vrata i obavijesti me (ako ga pas ne ugrize)