Zbog nakaradne politike Tolušić traži ostavku ministra Ostojića
Nakon što je Rajko Ostojić, ministar zdravstva u subotu posjetio Viroviticu i u GO SDP-a sudjelovao na tiskovnoj konferenciji ističući da je Opća bolnica Virovitica dužna više od 80 milijuna kuna, te da se na pregled dojke i mamografiju u virovitičkoj bolnici čeka tri puta duže od hrvatskog prosjeka, danas su oštro reagirali župan Tomislav Tolušić i ravnateljica bolnice dr. Ana Bajer Feketić.
Ministar Ostojić došao u grad, ali nije posjetio bolnicu
- Nepojmljivo je i nije poznato da se igdje dogodilo da ministar boravi u nekom gradu, da ima namjeru govoriti o bolnici, a da prije toga ne obiđe tu bolnicu. Nije pojmljivo da se u resoru ministra događa nešto što on smatra nedopustivim, a da o tome ne traži očitovanje ravnatelja, izjavila je ravnateljica dr. Ana Bejer Feketić ističući da joj je jasno zbog čega se ministar osvrnuo samo na dio liste čekanja ultrazvuka dojki i mamografiju, jer za te pretrage aspiraciju ima privatna poliklinika u gradu.
Politički interesi iznad interesa bolesnih građana
U Virovitici tvrde da su lani zbrinuli 33.460 pacijenata kojima je učinjeno oko 90.000 usluga te da su liste čekanja na radiologiji zasigurno kraće nego u drugim hrvatskim bolnicama.
-Ministra smo pozivali nekoliko puta u bolnicu i županiju, ali ni ovaj put, kada je prvi put kao ministar došao u Viroviticu nije imao vremena za rješavanje problema naših bolesnika. Ali, ima vremena za svoje partijske političke prijatelje. Žalosno je i sramota da je ministar politiku stavio ispred interesa bolesnih građana, tvrdi Tolušić.
Koliko će građani biti bolesni možda zna Vidoviti Milan?
- Imamo najmanji limit od svih bolnica u Hrvatskoj, i najmanje plaćen trošak po krevetu u jednoj hrvatskoj bolnici (31.463 kn). U petak smo dobili odbijenicu ministarstva, pa je sve što se događa tjeranje bolnice u gubitke. No, dok sam ja župan niti jedan bolesnik u ovoj županiji neće ostati bez lijekova i bez usluge samo zato što ministarstvo bolnici uskraćuje potrebne novce. Dug koji ministar spominje? Ministar, ili ne zna što priča, ili se pravi blesav . Ako postoji dug, onda je to otplata bolnice koja je izgrađena kreditom na rok od 12 godina. No, i u tome država ima ugovorenu obvezu plaćanja u iznosu od oko 42 milijuna kuna, a sve ostalo daje županija iz decentraliziranih sredstava ili sredstava županije. Opća bolnica Virovitica je u 2011. godini pružila usluge pacijentima u ukupnom iznosu od 6 milijuna kuna iznad kvote koju je propisalo ministarstvo. Dogodilo se to zbog toga jer mi ne znamo koliko će naši građani biti bolesni? To zna, možda Vidoviti Milan ili ministar, ali mi ne. I taj iznos država neće platiti bolnici. Kažnjeni smo jer liječimo ljude i to je sramota i ministarstva i ministra zdravlja. Zbog svega toga javno pozivam ministra da podnese ostavku ili da se javno ispriča našim bolesnicima, ravnateljici i zaposlenicima bolnice, izjavio je župan Tomislav Tolušić.
Bolesnici nemaju pravo na podjednaku zdravstvenu skrb kao u drugim županijama
Obveze bolnice kreću se oko 16 milijuna kuna, a Virovitičani ministra pitaju zbog čega nemaju pravo na podjednaku zdravstvenu skrb kao u drugim županijama.
-Neću dozvoliti nikome, pa ni ministru, da svojim netočnim, tendencioznim, zlonamjernim i politikanskim tumačenjem pokazatelja obezvređuje ovu bolnicu koja s najmanjom novčanom masom po krevetu među kategoriziranim bolnicama u RH skrbi o žiteljima ove županije, naglasila je ravnateljica dr. Ana Bajer Feketić
ne zaslužujete ni suđenje gamad odurna
Možda ministar ne smije u bolnicu????????
On i ne zna komunicirati drukčije već po sistemu "ROKSA"
No moram naglasiti nekoliko činjenica:
1. Gospodin Ostojić je bio u Virovitici za vikend kao stranački dužnosnik na stranačkoj konvenciji, pa je i normalno da mu je stranka bila jedini domaćin.
2. Podatke koje je iznio dobio je od HZZO-a i ima pravo u obraćanju novinara iznijeti podatke sa kojima raspolaže ne samo iz svog resora već i ostalih resora u djelokrugu vlade.
3. Te je podatke moguće demantirati ako ne stoje, ali u jednom civiliziranom dijalogu koji priliči svim lokalnim i državnim dužnosnicima osim našem županu. No zato treba imati i kućni odgoj za kominikaciju u pravcu tolerancije, dijaloga i nastavka suradnje, a ne u pravcu rušenja svih mostova prema centralnoj vlasti ukoliko ih naš vrli Župan već nije porušio, a ja mislim da jeste.
Zato pitanje?
Župane kako misliš voditi ovu najzaostaliju županiju zašto su isključivo zasluge tvoje stranke, ali i tebe osobno bez suradnje bez dijaloga, a umjesto toga ti se stavljaš na čelo prosvjeda seljaka prozivaš jednog po jednog ministra, tražiš ostavke?
No moram se vratiti na početak i konstatirati "NAKON ROKSA PONOVO ROKS"
Po bogu Tole ti si jednom pravomoćno osuđen za vrijeđanje političkih neistomišljenika ali ti ponovo po starom.
Nikako da Roks izađe iz tebe.
Tole je trebao vlastitim primjerom davanja ostavke i traženjem davanja ostavke svih članova zločinačke organizacije kojoj pripada i tada bi mi njegov poziv zvučio ozbiljno i iskreno, a ne kao sada jeftina demagogija.