U travnju zaposleno 969 osoba.
Mraz odnio polovicu prinosa meda.
Pri kraju sadnja duhana.
Agrofavoritu znakovi kvalitete i izvrsnosti.
U nedjelju Cro-Hu bike tour.
HSS uredio okoliš spomenika Mari Matočec.
Gradonačelnik Ivica Krin najavio turneju po mjesnim odborima.
FlashNews:


Izložba Darwin danas

Digg   StumbleUpon   Facebook   Del.icio.us   Croportal       Ispiši   Preporuči
Kultura   |   01.09.2011.   | 672 pogleda
izlozba-darwin-danas

British Council Croatia je tijekom 2011. godine u školama Republike Hrvatske organizirao izložbu u čast prirodoslovcu Charlsu Darwinu pod nazivom „Darwin danas".

Charles Darwin (1809-1882) je kao prirodoslovac bio član velike ekspedicije po svijetu na brodu Beagle (Njuškalo) koja je trajala od 1831. do 1836. godine. Prikupljao je prirodne materijale i bilježio svoja zapažanja o biljnom i životinjskom svijetu te geološkim obilježjima područja kojima su prolazili. Svoje je spoznaje objavio 1859. godine u djelu „Podrijetlo vrsta". Glavna misao cijelog djela je pretpostavka o prirodnoj selekciji. Prvi je ispravno dao znanstveno tumačenje čimbenika evolucije. Organizmi u prirodi imaju veliku moć razmnožavanja i tako stvaraju prekobrojno potomstvo. Potomci se međusobno razlikuju i od tog prekobrojnog potomstva u borbi za opstanak (hranu i prostor) uglavnom prežive bolje prilagođeni što znači da se među njima događa prirodna selekcija.

British Council Croatia je među velikim brojem škola prijavljenih za izložbu izabrao 10 škola u Republici Hrvatskoj koje su imale čast ugostiti spomenutu izložbu. Tako je do sada izložba bila postavljena u Rijeci, Otočcu, Pagu, Solinu, Splitu, Korčuli, Požegi, Slavonskom Brodu i Slatini, a od prvog do 25. rujna 2011. godine bit će postavljena i otvorena za javnost u OŠ „Vladimir Nazor" u Virovitici. Uz temu spomenute izložbe British Council je pripremio u elektroničkom obliku edukativne materijale za radionice primjerene svim uzrastima. Svi posjetitelji izložbe materijale za radionice mogu vidjeti, a u elektroničkom obliku dobiti ih od Ljiljane Matulec, učiteljice u OŠ „Vladimir Nazor", u Virovitici.


Komentari
Za korisnike Facebooka


Za korisnike foruma
Korisničko ime:
Lozinka:
    Registriraj se




Vijesti

 

 

Servisi

Virovitica.net