Bjelovarčanin motociklom naletio na traktor i umro od ozljeda
VIROVITICA - Prijatelji Željko Prišlin (34) i Igor Seleš (34) iz Bjelovara danas su se svojim motociklima oko 18 sati kretali državnom cestom D2 od Pitomače prema Virovitici, da bi na ulasku u selo Špišić Bukovica doživjeli prometnu nesreću.
- Vozio sam ispred prijatelja desetak metara, a kada sam zaobilazio poljoprivredni traktor vozač traktora je iznenada skrenuo na lijevu stranu. Uspio sam se provući, ali je moj prijatelj Igor motociklom naletio na traktor i završio u putnom jarku, ispričao nam je u šoku Željko PrIšlin na mjestu prometne nesreće. U snažnom naletu na traktor Seleš je prednjim kotačem motocikla udario u zadnji kotač traktora i pao na kolnik pri čemu je zadobio teške ozljede opasne po život s kojima je, nakon pružene prve liječničke pomoći, prevezen u virovitičku bolnicu u kojoj je u 20,45 sati preminuo.
U policijskom priopćenju potvrđeno je da je za prometnu nesreću kriv S.Š. (67) iz Lozana, vozač poljoprivrednog traktora koji je, pod utjecajem alkohola od 0,21 g/kg, motociklistu oduzeo prednost prolaza pri čemu se dogodio sudar.
a i ovo bio je pijan 0.21? gospodo ? pa dokazano je da do 0,5 nema nikakvih posljedica za upravljanje vozilima sto je i u vecini zemalja dopusteno kako to da onda kod nas si s 0,21 pijan? pa dajte ljudi budimo realni!
Ja kao vozač kriv jer upravljam opasnom stvati ali s 0,00 a on nije opasan s 2,2....? Molim lijepo, šta reči na sve to?